Zaniedbania i Błędy Medyczne

Nasz wysoko wykwalifikowany i pełen współczucia zespół zawsze się stara, aby każda osoba poszkodowana uzyskała odpowiednią i możliwie jak najwyższą kwote odszkodowania. Roszczenia z tytułu zaniedbań medycznych stanowią główą część naszej działalności. Regularnie zajmujemy się dużymi i skomplikowanymi pozwami przeciwko NHS, ubezpieczycielom oraz lekarzom.
Nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach związanych z odszkodowaniami z tytułu:
  • Wewnątrzmacicznego obumarcia płodu, poranień oraz innych roszczeń z tytułu ciąży i porodu;
  • Świadomej zgody na zabiegi medyczne;
  • Reprezentowanie rodzin w tzw. Inquest (dochodzeniu przyczyny zgonu)
  • Roszczeń z tytułu zabiegów kosmetycznych
  • Błędnej diagnoza raka
  • Zaniedbań w szpitalach
  • Niewłaściwej diagnozy medycznej
  • Wniosków o odszkodowania za leczenie operacyjne
  • Roszczeń stomatologicznych
O nas
Reprezentowaliśmy rodzinę dziecka podczas dochodzenia przyczyny zgonu (tzw. Inquest). Dziecko zmarło po wypisaniu ze szpitala wkrótce po urodzeniu. Koroner stwierdził, że rodzina nie ponosi winy i wydała narracyjny werdykt wobec ratownika medycznego, który został wezwany do domu rodziny oraz personelu medycznego kwestionując dlaczego dziecko nie zostało zabrane do szpitala tzw fast response car. Wywalczyliśmy odszkodowanie powyżej £100,000 dla pacjentki, krórej złamanie kostki nie zostało zidentifikowane na zdjęciu rentgenowskim i która została wypisana ze szpitala z paracetamolem. Kostka nie zrosła się prawidłowo, a pacjentka musiała przejść wiele kolejnych operacji. Wygraliśmy ponad £50,000 odszkodowania dla osoby odesłanej do domu przez jej lekarza rodzinnego za posiadanie naturalnie “grudkowatej” piersi. Po wielokrotnych wizytach u GP, zdiagnozowano u niej raka z ponad rocznym opóźnieniem i musiała poddać się agresywnej chemioterapii oraz miała znaczną przerwe w pracy. Reprezentowaliśmy dziecko z rzadkim schorzeniem genetycznego zaburznia rozwoju szkliwa zębów (Amylogenesis imperfecta), które miało ponad 60 zabiegów stomatologicznych w ciągu wielu lat. Dentysta dał jej licówki na zęby dla dorosłych, mimo iż dziewczynka wciąż rosła. Ostatnio wygraliśmy znaczne odszkodowanie dla starszego mężczyzny, który wracał do zdrowia w szpitalu po amputacji i został zaatakowany przez innego pacjenta. Z sukcesem udowodniliśmy, że opieka zdrowia dopuściła się poważnego zaniedbania w trosce o swoich pajcentów.
Case study – opis przykładowej sprawy
Reprezentowaliśmy matkę i dziecko w sprawie wewnątrzmacicznego obumarcia płodu, wniesionej przeciwko United Lincolnshire Hospitals NHS Trust. Dziecko urodziło się martwe po długim porodzie. Matka nie zdawała sobie sprawy, że pojawiły się komplikacje i dziecko ma trudności i pozostawiono ją bez opieki przez 11 godzin (mimo że jeden z rejestratorów wskazywał, że bicie serca dziecka było krytyczne, a prezentacja dziecka była niezwykła). Dziecko N urodziło się martwe poprzez wykonanie cesarskiego cięcia. W następstwie, rodzice nie byli wspierani przez szpital, a jednen z lekarzy powiedział: “dziecko i tak by się urodziło martwe”. Sprawa trafiła do nas na 2 tygodnie przed upływem terminu przedawnienia. Przez cały ten czas od momentu porodu, matka cierpiała z powodu problemów psychicznych i medycznych. Oboje rodzice obwiniali siebie o to, że ​​ich córka zmarła, więc zdecydolwali nie mieć już więcej dzieci na wypadek, gdyby ten sam los spotkał ich następne dziecko. Rezultat Rodzice zgodzili się na sekcję zwłok córki, która ujawniła, że dziecko udusiło się w kanale rodnym. Nasz ekspert medyczny wskazał, że dziecko zmarło z przyczyn nienaturalnych, a gdyby szpital zainterweniował, gdy alarm został po raz pierwszy podniesiony przez aparaturę, Natalia urodziłaby się żywa. Ta wiedza pozwoliła rodzicom zaryzykować posiadanie kolejnego dziecka i  kolejna ich córka urodziła się zdrowa. Szpital ostatecznie uznał odpowiedzialność i sprawa zakończyła się wypłatą znacznego odszkodowania. Rodzina wykorzystała część kwoty odszkodowania na założenie organizacji charytatywnej non-profit, która zbiera pieniądze, aby pomóc w pokryciu kosztów pogrzebu i nagrobków dla dzieci innych rodzin, które spotkała podobna tragedia.

Skontaktuj się…

“Nie wiem jak mam Wam dziękować, dosłownie uratowaliście mi życie.”

“Po prostu chcę podziękować za wszystko, co dla mnie zrobiliście przez te wszystkie lata.”

Share This